Huta Szkła Zawiercie

An abandoned glasswork in Poland. I visited it during trip in 2011.
The glasswork is abandoned since 2016.
History in polish below.
 
Huta Szkła Zawiercie Sp. z o.o. jest jednym z najbardziej znanych i docenianych polskich producentów szkła kryształowego.

Bogata, wielowiekowa tradycja i unikalna ręczna produkcja wyróżnia wyroby huty i czyni je łatwo rozpoznawalnymi, dzięki oryginalnemu wzornictwu nieosiągalnemu dla produkcji masowej. Wykonywane przez zdobników przez wieki, charakterystyczne tylko dla nas szlify mieszają się obecnie z designerskimi formami i lżejszymi, delikatnymi ornamentami. Dzięki temu nasze produkty są cenione zarówno przez miłośników tradycji, jak i osoby o wyrafinowanym guście.  Niepowtarzalne walory estetyczne idące w parze z kunsztem wykonania oraz najwyższą jakością zapewniając naszym klientom produkty spełniający ich najwyższe oczekiwania i dające ogromną satysfakcje z posiadania odrobiny luksusu na co dzień. O zachowanie atrybutów naszej produkcji dba wyspecjalizowany personel, wysoko wykwalifikowani hutnicy oraz wzorniczy i zdobnicy kierujący się w swej pracy uwielbieniem dla klasycznej formy a zarazem innowacyjnością w podejściu do niej. Marka kryształów z Zawiercia cieszy się uznaniem i renomą w kraju oraz w całej Europie a dzięki licznym kontaktom handlowym obecna jest także na wszystkich kontynentach, począwszy od Azji, poprzez obydwie Ameryki oraz Afrykę a na Australii kończąc.

Obecnie Huta Zawiercie jest modernizowana i dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli w jej restrukturyzację w XXI będzie funkcjonować jako podmiot ceniący doświadczenie płynące z tradycji, łącząc ręczne sposoby produkcji oraz zdobienia z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi z dziedziny doskonalenia jakości produkcji, podnoszenia efektywności pracy oraz dostosowywania się do najwyższych wymagań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Źródło

 


 
abandoned poland